safahat-dakheli

سخن شهردار

با افزایش جمعیت ، گسترش شهرنشینی و رشد و توسعه صنعت و زندگی ماشینی، توسعه پایداردر دستور کار انسان قرار گرفت که توسعه اقتصادی ، توسعه اجتماعی و توسعه زیست محیطی از عوامل توسعه پایدار به شمار می رود و یکی از ملزومات توسعه پایدار و متوازن، برنامه ریزی در مدیریت شهری می باشد.

بدون شک یکی از اصلی ترین و مهمترین وظیفه مدیریت شهری، برنامه ریزی است که با گسترش حیطه عملکرد، محدوده خدمات، تنوع وظایف، تعداد منابع سازمانی و افزایش کنترل و نظارت بر سازمان تا سطح مشارکت مستقیم شهروندان بر عملکرد شهرداری ضرورت آن بیش از پیش نمایان می شود.

از طرفی یکی از اهداف مدیریت شهری، برنامه ریزی بر پایه درآمدهای پایدار و در راستای توسعه متوازن و رفاه اجتماعی شهروندان می باشد.

برنامه ریزی استراتژیک تعیین کننده مقصد سازمان و هماهنگ کننده همه فعالیتهای سازمان در راستای آن مقصد می باشد. مهمترین نقش برنامه ریزی استراتژیک، تمرکز کلیه فعالیتها در مسیر جهت گیری کلی سازمان از مبداء به مقصد و چشم انداز آینده سازمان می باشد.

از دیگر دلایل ضرورت برنامه ریزی استراتژیک، اطمینان نسبت به جهت گیری صحیح برنامه ها با اهداف بلند مدت سازمان و منطبق نمودن آن با وظایف سازمان و اهداف کلان و استراتژی های ملی و منطقه ای مرتبط با وظایف سازمان می باشد.

اجرای موفق برنامه استراتژیک رابطه مستقیمی با میزان مشارکت مدیران کلیدی سازمان دارد. این هدف بر اساس یک سلسله راهبردهای میان مدت در قالب یک برنامــه استراتژیک قابل اجـــراو کنترل می باشد.

در برنامه استراتژیک با شناسایی فرصت ها و تهدیدات برون سازمانی و شناخت نقاط قوت و ضعف سازمان و فعال سازی مراکز نظرسنجی و حسگرهای محیطی، اطلاعات و آمار اخذ و پردازش می شود و با تحلیل محیطی راهکارهای جدید شناسایی و با اولویت بندی بر اساس میزان اهمیت و درجه فوریت، راهبردها، اجرایی می گردد.

در مدیریت استراتژیک به جای حرکت بدون هدف، باری به هر جهت و روزمرگی، می توان به شکل هدفمند و با برنامه از پیش تعیین شده، امور شهر را پیش برد.

جهت خروج امور از روزمرگی، وظیفه مدیریت شهری، ایجاد فضای استراتژیک، باز و آگاهانه، استفاده از نقطه نظرات کارشناسی شده شهروندان، بستر سازی برای بروز خلاقیت و نوآوری و در نهایت ارتقاء بهره وری در شهرداری می باشد.

امید است به فضل الهی و مشارکت شهروندان گرامی و حمایت مدیران دلسوز نظام در استان و شهرستان و معاضدت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و با بهره گیری همراهی کارشناسان و خبرگان امورشهری و تلاش وافر پرسنل شهرداری بتوانیم شاهد پیشرفت و توسعه همه جانبه شهر باشیم.

تماس با ما

 آدرس : استان اصفهان، شهرستان لنجان، شهر چرمهین، بلوار امام (ره)، میدان شهدا، شهرداری چرمهین

  ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  تلفن : 52552444-031 

  تلفن : 52552445-031 

  فاکس : 52552253-031

  فاکس دبیرخانه محرمانه شهرداری : 52554321-031

  کدپستی : 8475133111

آمار بازدید

امروز23
دیروز144
هفته جاری427
ماه جاری2603
بازدید کل305418

1403-03-24

شعار سال

1402